Wracamy do naszych podsumowań. I pozwolimy sobie przy okazji na trochę wspomnień…

📍Wracamy do naszych podsumowań. I pozwolimy sobie przy okazji na trochę wspomnień, bo dziś projekt, który realizujemy już od 𝟮𝟬𝟭𝟳 roku! Powstawał też w bardzo trudnym momencie dla całej załogi Fundacji.

📍Wszystko zaczęło się od choroby naszego ówczesnego Prezesa 𝗖𝘇𝗲𝘀ł𝗮𝘄𝗮 𝗕𝗮𝗿𝗮𝗻𝗼𝘄𝘀𝗸𝗶𝗲𝗴𝗼 i wielu trudności z którymi musiała się mierzyć 𝗨𝗿𝘀𝘇𝘂𝗹𝗮 𝗝𝗮𝘄𝗼𝗿𝘀𝗸𝗮 podczas poszukiwań badań klinicznych w obszarze raka trzustki realizowanych w Polsce. Problemy z wyszukaniem badań sprawiły, że powstała idea budowy serwisu edukacyjnego i wyszukiwarki, która pomoże polskim pacjentom w wyszukiwaniu i dostępnie do badań klinicznych. Przypadkiem okazało się, że podobny pomysł rodził się w 𝗣𝗼𝗹𝘀𝗸𝗶𝗺 𝗙𝘂𝗻𝗱𝘂𝘀𝘇𝘂 𝗥𝗼𝘇𝘄𝗼𝗷𝘂. Dzięki zgodzie 𝗠𝗶𝗻𝗶𝘀𝘁𝗿𝗮 𝗭𝗱𝗿𝗼𝘄𝗶𝗮 nasza Fundacja i 𝗣𝗙𝗥 dostali zgodę na wspólne działania w tym zakresie. Kosztowało nas to wiele spotkań z różnymi instytucjami i firmami. To również dziesiątki godzin naszej pracy nad wyglądem serwisu oraz nad treścią, tak żeby była zrozumiała dla pacjentów.

📍Dzięki ogromnemu wkładowi pracy wielu Partnerów, 𝟭𝟰 𝗹𝗶𝘀𝘁𝗼𝗽𝗮𝗱𝗮 𝟮𝟬𝟭𝟴 roku w siedzibie 𝗠𝗶𝗻𝗶𝘀𝘁𝗲𝗿𝘀𝘁𝘄𝗮 𝗭𝗱𝗿𝗼𝘄𝗶𝗮 zainicjowaliśmy pierwszą wersję serwisu. Po powstaniu 𝗔𝗴𝗲𝗻𝗰𝗷𝗶 𝗕𝗮𝗱𝗮𝗻́ 𝗠𝗲𝗱𝘆𝗰𝘇𝗻𝘆𝗰𝗵 naturalną koleją rzeczy było przeniesienie go pod skrzydła 𝗔𝗕𝗠, gdzie ciągle jest rozwijany, a nasza Fundacja przez cały rok bierze czynny udział w pracach nad wieloma nowymi materiałami, które pojawiają się w serwisie (oraz w wersji drukowanej), a także nad innymi działaniami promocyjnymi.

📍Warto zaznaczyć przy tej okazji również, że wszyscy Partnerzy projektu od samego początku pracują na rzecz Pacjent w badaniach klinicznych pro bono!

📣Dlatego między innymi tak ważne jest dla nas Wasze zaangażowanie w kampanię 𝟭,𝟱% którą inicjować będziemy na początku roku.