Kto regularnie mierzy sobie ciśnienie? Na nadciśnienie tętnicze choruje około 1…

Kto regularnie mierzy sobie ciśnienie?🤔🧐

Na nadciśnienie tętnicze choruje około 10 mln dorosłych. Nieleczone może prowadzić do udarów, choroby niedokrwiennej serca, niewydolności serca i nerek, a nawet śmierci. ❗ Pamiętajmy, warto regularnie sprawdzać swoje ciśnienie. Mierzenie ciśnienia to najprostsza metoda, żeby na czas rozpoznać rozwijającą się chorobę. ✔Nie masz ciśnieniomierza w domu? Możesz zmierzyć sobie w każdej aptece. Zrobisz to za darmo. Nadciśnienie tętnicze jest podstępną, przewlekłą i postępującą chorobą, która przez długi czas nie daje objawów – powoli uszkadzając serce, naczynia krwionośne, nerki, mózg i inne narządy. ❗ Jak zadbać o prawidłowe ciśnienie?
➡ Pilnuj prawidłowej wagi
➡ Nie przesalaj potraw