Obserwuj nas:  

Historia badań klinicznych jest szalenie ciekawa!Pierwsze wzmianki świadczące o …

📣Historia badań klinicznych jest szalenie ciekawa!😉Pierwsze wzmianki świadczące o przeprowadzaniu badań klinicznych pojawiają się w opisie zamieszczonym w Starym Testamencie!😮 • W Babilonie około VI wieku p.n.e. przeprowadzono badanie, w którym testowano wpływ diety i picia na wygląd.
• Kolejna publikacja z 1020 r. zawiera siedem zasad eksperymentalnego badania leków. Pochodzi ona z Kanonu Medycyny napisanego przez perskiego lekarza Avicenna.
• Z kolei, w 1537 roku, francuski chirurg Ambroise Paré podczas wojny podał żołnierzom mieszankę składającą się z żółtka jaj, oleju różanego i terpentyny zamiast wcześniej stosowanego wrzącego oleju. To doświadczenie określane jest jako pierwsza próba kliniczna nowatorskiej terapii. 📣Więcej ciekawych faktów dotyczących historii badań klinicznych przeczytasz w artykule dr Darii Urbańskiej:
🌐https://pacjentwbadaniach.abm.gov.pl/pwb/aktualnosci/aktualne-wydarzenia-i-i/2231,Historia-badan-klinicznych.html #badaniakliniczne #pacjentwbadaniach #noweterapie #noweleki #wiedza #pacjent #fundacjaurszulijaworskiej #agencjabadańmedycznych #zdrowiepubliczne
Source

Call Now Button