Dziś ważne informacje od PFRON – Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosp…

📍Dziś ważne informacje od PFRON – Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych @pfron_org_pl
📣Od wrześnie b.r. funkcjonuje „𝗪𝘆𝗽𝗼𝘇̇𝘆𝗰𝘇𝗮𝗹𝗻𝗶𝗮 𝘁𝗲𝗰𝗵𝗻𝗼𝗹𝗼𝗴𝗶𝗶 𝘄𝘀𝗽𝗼𝗺𝗮𝗴𝗮𝗷𝗮̨𝗰𝘆𝗰𝗵 𝗱𝗹𝗮 𝗼𝘀𝗼́𝗯 𝘇 𝗻𝗶𝗲𝗽𝗲ł𝗻𝗼𝘀𝗽𝗿𝗮𝘄𝗻𝗼𝘀́𝗰𝗶𝗮̨”.

👉 powstała z myślą o potrzebach osób z niepełnosprawnościami, aby zapewnić im większą dostępność do sprzętu i wysoko zaawansowanych rozwiązań technologicznych, dzięki którym będą mogły zwiększyć swoje szanse na niezależne życie i pełny udział we wszystkich sferach życia, na równi z innymi osobami.

👉 Wypożyczenie sprzętu jest optymalnym rozwiązaniem, zwłaszcza z uwagi brak konieczności ponoszenia wysokich kosztów zakupów nowych urządzeń oraz możliwość wypróbowania i dopasowania najlepszej technologii dla każdej osoby indywidualnie, zgodnie z jej rzeczywistymi potrzebami.

📣𝗞𝘁𝗼 𝗺𝗼𝘇̇𝗲 𝘄𝘆𝗽𝗼𝘇̇𝘆𝗰𝘇𝘆𝗰́ 𝘀𝗽𝗿𝘇𝗲̨𝘁? 𝗞𝗮𝘇̇𝗱𝘆, 𝗸𝘁𝗼:

✅ma ważne orzeczenie o niepełnosprawności (czyli orzeczenie wydawane dzieciom do 16 roku życia) lub orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności albo orzeczenie równoważne,
✅w ciągu 12 miesięcy przed dniem przed dniem złożenia wniosku o wypożyczenie technologii wspomagającej nie otrzymał ze środków PFRON albo NFZ dofinansowania na zakup takiej samej technologii wspomagającej jak ta, która chce wypożyczyć.

📣𝗨𝗺𝗼𝘄𝗮 𝗶 𝗸𝗮𝘂𝗰𝗷𝗮

Po zawarciu umowy i wpłaceniu 𝟮% kaucji zwrotnej wybrana technologia dostarczana jest bezpośrednio do Beneficjenta, u którego każdorazowo odbędzie się krótki instruktaż, dostosowanie, zamontowanie, czy skonfigurowanie wybranej technologii.

📣𝗝𝗮𝗸 𝘇ł𝗼𝘇̇𝘆𝗰́ 𝘄𝗻𝗶𝗼𝘀𝗲𝗸?

Wniosek powinien być złożony w formie elektronicznej w Systemie Obsługi Wsparcia (𝗦𝗢𝗪)🌐 https://sow.pfron.org.pl/

📣Więcej informacji znajdziesz na stronie:
🌐https://www.pfron.org.pl/o-funduszu/programy-i-zadania-pfron/programy-i-zadania-real/wypozyczalnia-technologii-wspomagajacych-dla-osob-z-niepelnosprawnoscia/

#pfron #wsparcie #osobyzniepełnosprawnością #niepełnosprawnośc #pacjent #pacjenci #rehabilitacja #wsparciepacjenta #chorobyprzewlekłe #zdrowiepubliczne #wypozyczalnia #wspomaganie #chory