Dziś Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej, dlatego cała #polskamówiaaa Wiecie, …

➡️Dziś Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej😁, dlatego cała #polskamówiaaa
✅Wiecie, że zły stan zębów lub/i dziąseł może mieć istotny
wpływ na powstanie chorób ogólnoustrojowych i to często niezależnie od innych czynników
ryzyka?

✅Może również przyspieszać powstanie problemów ze zdrowiem lub mieć wpływ na cięższy przebieg choroby, powikłania czy też
mniejszą efektywność terapii.
⚠️Pacjenci, ale i nie wszyscy lekarze, nie zdają sobie sprawy z tego, że zapalenie przyzębia może spowodować stan zapalny w całym organizmie oraz wpływać na rozwój i przebieg chorób ogólnoustrojowych.
⚠️ Zaniedbania mogą prowadzić nawet do nowotworów. Kondycja jamy ustnej ma wpływ na rozwój i powikłania cukrzycy.… Więcej

Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby i tekst „Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej 20 marca POLSKA MäWI #aaa ZDROWIE ZACZYNA SIĘ w JAMIE USTNEJ świadomy pacjent, świadomy lekarz #aaa PTS + POLSKIE POLSKIETOWARZYSTWO STOMATOLOGICZNE polskamowiaaa.pl”Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „Strefa Pacjenta cede PTS POLSKIE TOWARZYSTWO STOMATOLOGICZNE Instytut Praw Pacjenta Edukacji Zdrowotnej UNDACIA LINSAURA JAMORSI Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych f Pacjentów Federacja Polakich”