Dziś Międzynarodowy Dzień Świadomości Przewlekłej Białaczki Szpikowej Przewlekł…

🩸Dziś Międzynarodowy Dzień Świadomości Przewlekłej Białaczki Szpikowej🩸

👉Przewlekła białaczka szpikowa jest nowotworem powstającym i rozwijającym się w szpiku kostnym, w której organizm pacjenta wytwarza nowotworowe białe krwinki.

👉Każdego roku w Polsce zapada na nią ok. 350 osób. U ok. 20% z nich choroba wykrywana jest przypadkowo, przy okazji rutynowych badań np. morfologii krwi.

👉Objawy przewlekłej białaczki szpikowej takie jak zmęczenie, uczucie pełności w lewej części jamy brzusznej, utrata masy ciała, krwawienia, gorączka, utrata apetytu, nawracające zakażenia są ogólne i niejednoznaczne.

🌐Więcej o białaczce szpikowej: https://hematoonkologia.pl/info-o-chorobach/przewlekla-bialaczka-szpikowa

#białaczka #przewlekłabiałaczkaszpikowa #szpik #krew #hematoonkologia #onkologia #dzieńświadomości #zdrowie #leczenie #zdrowiepubliczne #fundacjaurszulijaworskiej #morfologiakrwi