Dziś kilka ważnych informacji o profilaktyce zakażeń WZW Akademia NFZ #środazpr…

📌Dziś kilka ważnych informacji o profilaktyce zakażeń WZW
Akademia NFZ 👍#środazprofilaktyką

🎗 Zdrowa wątroba
🛡 Profilaktyka #WZW
__________________________ 🟡 Wątroba w przeciwieństwie do innych narządów nie boli. Nie poczujesz,
że dzieje się z nią coś niepokojącego. 🟡 Istnieje 5 głównych szczepów wirusa zapalenia wątroby (WZW), potocznie nazywanego żółtaczką. Najgroźniejsze są wirusowe zapalenia wątroby typu B i C. Prowadzą do marskości wątroby, a nawet zgonu. 🟡 W Polsce najczęściej występują zakażenia wirusami 𝗛𝗕𝗩 i 𝗛𝗖𝗩. Szacuje się, że przewlekle zakażonych 𝗛𝗕𝗩 jest 350-450 tys. Polaków. ➡️ Wirusowe zapalenie wątroby typu 𝐁 – WZW B – jest groźną chorobą zakaźną.
⚠️ Schorzenie jest niewyleczalne i latami potrafi nie dawać żadnych objawów. ℹ️ Do zakażenia dochodzi głównie przez… Więcej