Dziś 𝗢𝗴𝗼́𝗹𝗻𝗼𝗽𝗼𝗹𝘀𝗸𝗶 𝗗𝘇𝗶𝗲𝗻́ 𝗗𝗮𝘄𝗰𝘆 𝗦𝘇𝗽𝗶𝗸𝘂 Od roku 𝟮𝟬𝟭𝟴 liczba potencjalnych dawcó…

📆 Dziś 𝗢𝗴𝗼́𝗹𝗻𝗼𝗽𝗼𝗹𝘀𝗸𝗶 𝗗𝘇𝗶𝗲𝗻́ 𝗗𝗮𝘄𝗰𝘆 𝗦𝘇𝗽𝗶𝗸𝘂❤️

➡Od roku 𝟮𝟬𝟭𝟴 liczba potencjalnych dawców wzrosła w Polsce o ponad 𝟱𝟲%! Mimo to, co piąty pacjent nie znajduje odpowiedniego dawcy.

📍Przeszczepienie szpiku kostnego jest często jedyną metodą leczenia dla osób z niektórymi nowotworami i chorobami genetycznymi, które upośledzają zdolność szpiku kostnego do prawidłowej pracy.

📍Zgodnie z polskim prawem, zostać dawcą szpiku może każda zdrowa osoba dorosła, która posiada pełną zdolność do czynności prawnych. Istnieją jednak pewne przeciwwskazania, takie jak:

🔸cukrzyca,
🔸choroby autoimmunologiczne,
🔸nadciśnienie tętnicze,
🔸alergia,
🔸zakażenie wirusem HIV,
🔸choroby nowotworowe,
🔸przebyty zawał i udar,
🔸otyłość i niedowaga,
🔸uzależnienie od alkoholu, narkotyków i leków.

➡Chcesz zostać dawcą? Możesz to zrobić nawet przez Internet w 𝗙𝘂𝗻𝗱𝗮𝗰𝗷𝗶 𝗗𝗞𝗠𝗦:
🌐https://www.dkms.pl/zarejestruj-sie-teraz 💪👍

🔴Przypominamy, że nasza Fundacja nie rejestruje już nowych osób do swojego Banku Dawców Szpiku.🔴

#szpik #dawcaszpiku #dzieńdawcyszpiku #zostańdawcą #dkms #pacjent #pacjenci #fundacjaurszulijaworskiej #zdrowie #zdrowiepubliczne