Od 1 października kolosalne zmiany w przychodniach. Większy zakres badań i szybszy dostęp

👉1 października weszły kolejne zmiany dotyczące leczenia w placówkach POZ. Zgodnie z przepisami funkcjonuje poszerzony pakiet badań, na jakie może kierować lekarz rodzinny, m.in. badania z zakresu diabetologii czy chorób płuc.
👉Zmiany te mają pomóc w przyspieszeniu diagnostyki i usprawnieniu, np. leczenia cukrzycy, niewydolności serca, migotania przedsionków czy niedoczynności tarczycy.
👉Mają również za zadanie ułatwić pacjentom dostęp do konsultacji specjalistycznych: kardiologa, diabetologa, chorób płuc, alergologa, endokrynologa.

Więcej wiedzy ⬇⬇⬇

#pacjent #lekarzpoz #lekarzrodzinny #leczenie #przychodnia #opiekakoordynowana #cukrzyca #kardiolog #alergolog #endokrynolog #zdrowie #zdrowiepubliczne #opiekazdrowotna
#rynekzdrowia #leczenie