Historia Wolontariatu

Grudniowa zbiórka funduszy.

13-14 grudnia 2003 roku wolontariusze Fundacji Urszuli Jaworskiej pod dowództwem nowej koordynatorki Ani Kobus przeprowadzili zbiórkę funduszy na badania potencjalnych dawców szpiku. Pieniądze zbierano w kilku warszawskich hipermarketach. I choć akcja przebiegała na znacznie mniejszą skalę niż dotychczas, dała wolontariuszom wiele radości i motywacji do dalszej pracy na rzecz Fundacji. więcej »

Wolontariusze w Fundacji Urszuli Jaworskiej
(03.11.2003r.)

Wolontariusze wnieśli prawdziwe życie, radość i młodość do Fundacji Urszuli Jaworskiej. Bez nich trudno dzisiaj wyobrazić sobie jakiekolwiek działania. Oto słów kilka o wolontariacie w naszej Fundacji. więcej »

Kwietniowa akcja pozyskiwania pieniędzy!
(25.04.2003 r.)

Kolejna akcja już za nami… Tym razem zbiórka środków pieniężnych na badania potencjalnych dawców szpiku kostnego objęła kilka miast Polski. Dużo przygotowań, dużo pomysłów, które rodziły się jeden po drugim, wiele spraw do załatwienia, aż w końcu 12 kwietnia ruszyliśmy ze zbiórką. Niestety – ucząc się organizowania takiej akcji – uczymy się na błędach. I tym razem nie obyło się bez niedociągnięć… Kilka problemów, które jednak szybko zostały rozwikłane i zbiórka ruszyła pełną parą! więcej »

Akcja edukacyjna w szkołach.
(18.03.2003r.)

Wolontariusze Fundacji Urszuli Jaworskiej zainaugurowali akcję informacyjną na temat dawstwa szpiku i chorób nowotworowych w szkołach średnich. Akcja edukacyjna Fundacji Urszuli Jaworskiej to program, który kierujemy do uczniów trzecich, czwartych i piątych klas szkół ponadgimnazjalnych. więcej »

Zostań wolontariuszem!
(14.02.2003r.)

Nasze starania wspiera WOŚPNasze starania wspiera WOŚP

Uratowałeś kiedyś czyjeś życie???
Teraz masz okazję!!!
Jeżeli jesteś osobą energiczną i odpowiedzialną, to czekamy właśnie na Ciebie!!!
Fundacja Urszuli Jaworskiej poszukuje WOLONTARIUSZY, którzy chcieliby brać udział w organizowanych przez nas akcjach. więcej »

Trwa informacyjna akcja wśród studentów.
(30.01.2003r.)

Trwa ogólnopolska, studencka akcja informacyjna na temat dawstwa szpiku wśród studentów wyższych uczelni. Organizatorem akcji jest Uczelniana Rada Samorządu Studenckiego Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie a patronat nad nią objęła Fundacji Urszuli Jaworskiej. Pomysłodawcą akcji jest Janusz Łopuch- student krakowskiej AWF. więcej »

Praca nad wizerunkiem Fundacji!
(18.01.2003r.)

Witajcie! Nazywam się Iwona i od dwóch lat staram się pomagać w Fundacji w pracach związanych z informacją , kreacją wizerunku a przede wszystkim edukacją w zakresie dawstwa szpiku. Pomaga mi w tym wiele sympatycznych osób. Pracujemy dla Fundacji jako wolontariusze, i wierzcie , że wszystko – poczynając od strony internetowej, druku materiałów promocyjnych, reklamowych, edukacyjnych, materiałów wizualnych itd.- realizowane jest absolutnie za darmo. Ale to wciąż za mało. więcej »

Spotkanie wolontariuszy.
(10.01.2003r.)

10 stycznia 2003 roku w siedzibie Fundacji odbyło się spotkanie wolontariuszy Fundacji- w tym koordynatorów akcji pozyskiwania funduszy na badania dawców szpiku , wolontariuszy prowadzących akcję edukacyjną w szkołach oraz osób zajmujących się kreacją wizerunku i promocją Fundacji. To było takie „walne zebranie”. Mówiliśmy o planach na cały 2003 rok. Jak się okazało mamy wiele pomysłów i bardzo dużo do zrobienia.więcej »

Zbieramy pieniądze na badania dawców!
(9.12.2002r.)

6, 7 i 8 grudnia 2002 roku na terenie czterech warszawskich hipermarketów zbieraliśmy pieniądze na rzecz Fundacji Urszuli Jaworskiej.
A konkretnie na badania dawców szpiku. Może już wiecie, że 18 tysięcy potencjalnych dawców, w całym kraju czeka na wznowienie badań genetycznych. Nie przeprowadzamy ich z prostej przyczyny – po prostu brakuje funduszy! więcej »