Od jutra centra krwiodawstwa będą pobierać osocze od ozdrowieńców, żeby leczyć nim chorych na COVID-19

📌Od dziś regionalne centra krwiodawstwa i krwiolecznictwa pobierają osocze krwi od tzw. ozdrowieńców, czyli osób, które przeszły zakażenie koronawirusem, ale ich wyniki badań są już ujemne.

Osocze od ozdrowieńców będzie podawane chorym na COVID-19, u których ta choroba przebiega najciężej, co oznacza, że mają zapalenie płuc o ciężkim przebiegu lub niewydolność oddechową.

🌐https://cowzdrowiu.pl/…/od-jutra-osocze-ozdrowiencow-bedzie…
#koronawirus #CoVid19 #krew #osocze #krwiodawstwo
#ozdrowieńcy #leczenie #zdrowiepubliczne #zapaleniepłuc
#pacjent #pacjenci #pandemia #epidemia #cowzdrowiu
#zdrowie #centrumkrwiodawstawa

Od jutra regionalne centra krwiodawstwa i krwiolecznictwa zaczną pobierać osocze krwi od tzw. ozdrowieńców, czyli osób, które przeszły zakażenie koronawirusem, ale ich wyniki badań są już ujemne. Takich osób jest w Polsce co najmniej 439.