Wystartowała pierwsza edycja kampanii edukacyjnej „Hematologia – poznaj choroby …

👉Wystartowała pierwsza edycja kampanii edukacyjnej „Hematologia – poznaj choroby krwi”, przygotowanej przez Warsaw Press, której celem jest podniesienie świadomości społeczeństwa w temacie chorób krwi. Jesteśmy partnerami akcji 👍👍👍

📌W kampanię zaangażowało się wielu znakomitych ekspertów m.in. prof. dr hab. n. med. Tadeusz Robak, prof. dr hab. n. med. Tomasz Szczepański, prof. dr hab. n. med. Wiesław Wiktor Jędrzejczak i prof. dr hab. n. med. Sebastian Giebel. Kampania porusza tematy związane z chorobami układu krwiotwórczego, ich diagnostyką i dostępnymi możliwościami terapeutycznymi. Duży nacisk położony jest na obszar hematoonkologii, a głównym tematem są chłoniaki i innowacyjna terapia CAR-T stosowana w ich leczeniu.

Bardzo istotną kwestią, na którą zwraca szczególną uwagę prof. Tadeusz Robak jest wczesna diagnostyka chorób krwi. Nie zapominajmy o wykonywaniu morfologii krwi przynajmniej raz do roku. Im wcześniej wykryjemy niepokojące zmiany to tym większa będzie szansa na skuteczne leczenie.

🔖Zapraszamy do odwiedzania dedykowanego kampanii portalu: www.hematologia.warsawpress.com
___________________________________________
#hematologia #krew #chorobykrwi #hematoonkologia #morfologia #morfologiakrwi #białaczka #chorobykrwi Warsaw Press #fundacjaurszulijaworskiej