KOBIETY MEDYCYNY 2017

Dzisiaj parę słów o kolejnej wyjątkowej kobiecie: Urszula Jaworska jest twórczynią największego do niedawna w kraju Banku Dawców Szpiku Kostnego. Nikt tak jak Ona – osoba, która sama doświadczyła tego czym jest białaczka i jak trudno znaleźć odpowiedniego dawcę szpiku – nie potrafi zrozumieć potrzeb chorych ludzi. Dlatego też wszyscy ją podziwiają i wręcz nie dowierzają, że udało się jej stworzyć tak prężnie działającą Fundację. Fundację stworzoną w hołdzie tym, którzy pozwolili jej przeżyć i wrócić do zdrowia. Od kilku lat Urszula Jaworska czynnie angażuje się w pomoc dla pacjentów z nowotworami krwi, ale nie tylko… Także chorzy z guzami mózgu, wirusem HCV czy Stwardnieniem Rozsianym nie zostaną pozbawieni pomocy. W swej działalności wychodzi często poza samą fundację wspierając inne organizacje m.in. OFOP czy stowarzyszenia pacjenckie. Od kilku lat czynnie działa przy Rzeczniku Praw Pacjenta jako Członek Rady Społecznej RPO. Od lutego 2018 roku bierze udział w pracach Komitetu Zdrowia Krajowej Izby Gospodarczej. Pomimo natłoku zadań i wielu obowiązków nigdy nie traci energii, uśmiechu oraz dystansu do siebie.
Na Urszulę Jaworską można zagłosować TU:http://www.kobietymedycyny.pl/