Nowe technologie skoordynują leczenie w SM

Laboratorium technologii

Pacjenci chorzy przewlekle czują się zagubieni w skomplikowanym systemie ochrony zdrowia. Błądzą od lekarza do lekarza, otrzymują często sprzeczne ze sobą wskazówki, są zmuszeni szukać pomocy na internetowych forach dyskusyjnych. W obecnym modelu leczenie jest nieskuteczne, generuje nadmierne koszty, brakuje wymiany podstawowych informacji. Chorzy potrzebują mapy drogowej poruszania się po systemie zdrowia, koordynacji w zarządzaniu schorzeniem. Nad taką pracuje Fundacja Urszuli Jaworskiej.

Projekt koordynowanej opieki nad pacjentem ze stwardnieniem rozsianym sięga do najlepszych praktyk opieki, gdzie technologie informacyjne wspomagają synchronizację działań wszystkich osób zaangażowanych w proces terapii. Zyskał wsparcie czołowych instytucji rynku zdrowia oraz partnerów społecznych. Dlatego ma szansę realnie zmienić sytuację pacjentów z SM. CZYTAJ WIĘCEJ