1% Twojego PODATKU – Twoja Decyzja

WERSJA INSTALACYJNA PROGRAMU DO WYPEŁNIANIA ZEZNAŃ PODATKOWYCH

PIT_pasek

Program posiada unikalny moduł PITSCAN pozwalający na importowanie danych druków PIT ze skanów i plików PDF

______________________________________________________________________________________

Drugim programem przygotowanym dla Państwa jest program E-PIT

Program do rozliczania PIT 2014 online - e-pity 2014

Rozlicz z nami PIT

Przekaż Swój 1% na rozwój Rejestru Dawców Szpiku

oraz pomoc chorym na białaczkę,

stwardnienie rozsiane, guzy mózgu i WZW typu C

Wszystkim Darczyńcom dziękujemy

FUNDACJA URSZULI JAWORSKIEJ

Każda choroba jest wielkim wyzwaniem dla człowieka.

Choroba nowotworowa wywiera piętno na całe życie. Ale nie znaczy to, że
nie można jej pokonać! Jesteśmy po to by pomagać w ratowaniu życia
ludziom chorym na białaczkę.  1% I Ty możesz uratować życie

Fundacja Urszuli Jaworskiej od dnia 23 grudnia 2004 roku ma status Organizacji Pożytku Publicznego. Szanowni Państwo, przypominamy o możliwości przekazania 1% podatku na rzecz Fundacji Urszuli Jaworskiej. Dzięki tym wpłatom będziemy mogli kontynuować programy pacjenckie oraz program rozwoju Rejestru Dawców Szpiku.

Każdy podatnik ma prawo przekazać 1% swojego podatku na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego!
Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy wpłacili 1% swojego podatku na rzecz naszej Fundacji.

NASZE SPOTY

Głównymi celami jej działalności jest szeroko pojęta pomoc dla ludzi chorych na nowotwory i inne choroby przewlekłe, prowadzenie akcji edukacyjnych i informacyjnych w mediach. Fundacja ma na swoim koncie wiele udanych programów zmierzających do realizacji jej celów statutowych.
Bank Dawców Szpiku Fundacji Urszuli Jaworskiej jest jednym z pierwszych i do niedawna największych rejestrem niespokrewnionych dawców szpiku w naszym kraju. W celu pozyskania potencjalnych dawców szpiku oraz funduszy na badania, fundacja przeprowadzała kampanie multimedialne, programy edukacyjne w szkołach, na uczelniach oraz w jednostkach wojskowych. Współpracujemy z kilkunastoma Klinikami Hematologii, RCKiK oraz laboratoriami immunogenetycznymi, zajmującymi się typowaniem tkankowym w zakresie HLA na terenie całego kraju. W pierwszych latach działalności rozwój Rejestru Niespokrewnionych Dawców Szpiku był główną płaszczyzną działań Fundacji.
Grupy Wsparcia. Od marca 2008 r. Fundacja Urszuli Jaworskiej realizowała pilotażowy program Eksperckiego wsparcia dla pacjentów, i ich rodzin, głównie onkologicznych, pod nazwą „GRUPY WSPARCIA”. Odbyło się 14 spotkań w których udział wzięło ponad 1000 pacjentów i członków ich rodzin. Wykorzystując zdobyte doświadczenie w kolejnych latach działalności, Fundacja zajęła się szerzej pomocą pacjentom chorym na choroby przewlekłe. Obszary tej działalności dotyczyły wielu chorób i skupiał się głównie na bezpośredniej pomocy pacjentom i ich rodzinom podczas warsztatów zajęciowych. Niektóre z programów Fundacji Urszuli Jaworskiej realizowane w ostatnich latach:
• Program Rozwoju Rejestru Dawców Szpiku
• Program Edukacyjny – Transplantacja Narządów
• Grupy Wsparcia dla chorych onkologicznie i ich rodzin
• Grupy Wsparcia dla chorych na nowotwory mózgu, organizowanie turnusów rehabilitacyjnych i wypoczynkowych w tym:
– Wsparcie dzieci chorych na nowotwory mózgu z Centrum Zdrowia Dziecka, wydanie płytę „Bajnutek, czyli piosenki z duszą”, współfinansowanie budowy Placu Zabaw w CZD.
• Grupy Wsparcia dla osób przed i po przeszczepach szpiku
• Grupy Wsparcia dla chorych z HCV
• Grupy Wsparcia dla chorych na nowotwory mózgu (spotkania z aktorami, spektakle, płyty)
• Warsztaty dla pacjentów z PBSz
• Kampania Społeczna „Białaczka-Sprawdź czy nie weszła ci w krew”
Ogólnopolska kampania edukacyjna zainicjowana przez Fundację Urszuli Jaworskiej oraz Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej, Główne cele akcji: zwiększenie wczesnej wykrywalności białaczki w społeczeństwie polskim poprzez:
– podniesienie wiedzy w społeczeństwie na temat białaczki (objawy, diagnostyka, leczenie, wpływ wczesnej diagnostyki na rokowanie etc.)
– zachęcenie do wykonywania badań diagnostycznych (morfologii krwi)
– zachęcenie lekarzy pierwszego kontaktu oraz lekarzy medycyny pracy do zlecania badań pod kątem diagnostyki chorób hematologicznych.
• Program „Szkoła Życia z Przewlekłą Białaczką Szpikową” powstał w ramach kampanii społecznej pt. „Białaczka – sprawdź czy nie weszła Ci w krew”. Program ten poszerza dotychczas prowadzoną kampanię o działania skierowane bezpośrednio do osób chorych na białaczkę i ich rodzin.

Fundacja Urszuli Jaworskiej
ul. Międzynarodowa 61