31 stycznia 2023 r. #RPO Marcin #Wiącek rozmawiał z Urszulą Jaworską, założycielką Fundacji Urszuli Jaworskiej, o problemie rozprzestrzeniania się chorób zakaźnych wśród więźniów.

W spotkaniu uczestniczyli również Zastępca RPO Wojciech #Brzozowski, zastępczyni Dyrektora Zespołu ds. wykonywania kar Jolanta Nowakowska oraz przedstawiciele Fundacji.

Głównym tematem rozmów był problem dostępności więźniów zakażonych wirusem HCV oraz chorych na WZW typu C do świadczeń op. zdrowotnej. Rozmawiano o metodach działania RPO w tym obszarze oraz o skargach więźniów dot. udzielanych im świadczeń medycznych przez Służbę Więzienną.