Wprowadzenie powszechnego programu badań przesiewowych w kierunku HCV

➡Mamy ponad 8300 obserwujących ❤ Obecnie petycja o wprowadzenie powszechnego programu badań przesiewowych w kierunku HCV zgromadziła zaledwie 70 podpisów. 😱🤔

⬇⬇⬇Dlaczego Twój podpis jest tak ważny?⬇⬇⬇

➡W 2016 roku Polska wspólnie ze 193 innymi państwami, przyjęła na Światowym Zgromadzeniu Zdrowia WHO globalną strategię dotyczącą wirusowego zapalenia wątroby na lata 2016–2021. Celem tej szczytnej inicjatywy jest eliminacja wirusowego zapalenia wątroby typu B i C do roku 2030.

➡Zgodnie z najnowszymi danymi Polskiej Grupy Ekspertów HCV szacuje się, że w Polsce żyje około 150 tys. zakażonych osób. Niestety większość z nich nie wie o swojej chorobie. Obecnie dostępne na rynku leki dają szansę na wyleczenie niemal 100% chorych. Leczenie HCV w Polsce odbywa się w ramach programu lekowego Ministerstwa Zdrowia i jest w pełni refundowane.

➡Z raportów dostępnych dla populacji polskiej wynika również, że najwłaściwszym z punktu widzenia ekonomiki zdrowia podejściem jest wprowadzenie powszechnego programu badań przesiewowych w kierunku HCV.

⬇Przyłącz się do naszych działań i podpisz petycję 👍💪

#CzasNasGoni #HCV #WZW #wzwc #hepatits #hepatitsc
#zakażeniaszpitalne Pan Wątroba #panwątroba #hcvtoniewyrok