Warsztaty z cyklu „Wstąp do Akademii WZW C” w Warszawie

Drugie po wakacjach i prawdopodobnie ostatnie w tym roku spotkanie z pacjentami  HCV odbyło się w Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie.

15 października Fundacja Urszuli Jaworskiej zorganizowała kolejne bezpłatne warsztaty edukacyjne dla pacjentów z WZW C w ramach projektu Fundacji Urszuli Jaworskiej „Obudź się póki wirus HCV drzemie. Wstęp do Akademii WZW C”.

W warsztatach wzięło udział kilkadziesiąt osób. Pierwszym prelegentem była Pani dr n. med. Dorota Dybowska, która w przystępny sposób zaprezentowała wykład na temat faktów i mitów dot. WZW typu C oraz odpowiedziała na liczne pytania uczestników. Pacjenci mieli mnóstwo pytań, na które Pani doktor starała się zawsze wyczerpująco odpowiedzieć. Problemów z którymi zwracali się pacjenci było tak wiele, że przeniosły się jeszcze na przerwę kawowa.

Blok psychologiczny poprowadziła Pani dr n. med. Mariola Kosowicz, która podpowiedziała zgromadzonym sposoby radzenia sobie ze strachem i niepewnością jakie niesie za sobą choroba. Jak rozmawiać z bliskimi o chorobie, co robić by jak najlepiej przygotować się na przejście tego trudnego okresu w swoim życiu. Jak mierzyć się ze stresem dnia codziennego, który potęguje dodatkowo informacja o chorobie. Oraz jak długotrwały stres niekorzystnie wpływa na proces leczenia w chorobach przewlekłych.

Serdecznie dziękujemy przedstawicielom Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej za udostępnienie sali i udział w spotkaniu. Mamy nadzieję, że w miarę zdobywania funduszy warsztaty będą kontynuowane.