VIII Forum Liderów Organizacji Pacjentów

Dnia 11 lutego co roku obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji Instytut Praw Pacjenta we współpracy z Zakonem Posługujących Chorym  zorganizował Galę wręczenia Nagród Św. Kamila – patrona chorych i szpitali oraz wraz z  Fundacją Ius Medicinae „VIII Forum Liderów Organizacji Pacjentów” dla prawie 200 liderów organizacji pacjenckich.

Pierwszy dzień Forum odbył się  w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów a uczestniczyli w nim oprócz Pana Premiera Donalda Tuska również Bartosz Arłukowicz – Minister Zdrowia, Igor Radziewicz – Winnicki – Podsekretarz Stanu w MZ, Marcin Pakulski – Prezes NFZ.

Mamy nadzieję że poruszone podczas Forum problemy znajdą posłuch u rządzących i pozwolą rozwiązać choć w części najbardziej palące problemy pacjentów.

Pani Urszula Jaworska i Aleksandra Baranowska reprezentowały Fundację w tym wydarzeniu.