Polska ma jeden z najwyższych wskaźników zachorowalności i umieralności na raka …

📍Polska ma jeden z najwyższych wskaźników zachorowalności i umieralności na raka szyjki macicy w Europie.
📍Badania profilaktyczne pozwalają na wczesne wykrycie zmian nowotworowych i przednowotworowych, a skuteczne metody leczenia raka szyjki macicy we wczesnym stadium umożliwiają całkowite wyleczenie.
📍Niestety, nadal wiele kobiet umiera. Głównym powodem jest zbyt późne wykrycie choroby.

👉Cytologia to przepustka do zdrowia, a nie do choroby!
– 95% wyników badania cytologicznego nie wykazuje żadnej patologii. 5% przypadków należy badać dalej – wyjaśnia w materiale filmowym prof. dr hab. n. med. Mariusz Bidziński Konsultant Krajowy w dziedzinie ginekologii onkologicznej.

🌐Link do materiału znajdziesz w komentarzu, a więcej wiedzy o cytologii w Akademia NFZ 👍💪

#narodowyfunduszzdrowia #akademiaNFZ #zdrowie #edukacja #cytologia #badaniaprofilaktyczne #zdrowiepubliczne #pacjent #pacjenci #leczenie #rakszyjkimacicy #środyzprofilaktyką
#ministerstwozdrowia #zostańnaszymbohaterem

źródło oraz grafika: Akademia NFZ