Obserwuj nas:  

icomed.quintilesims.com

Ośrodek badawczy IQVIA we współpracy z organizacjami działającymi na rzecz pacjentów: Fundacja NeuroPozytywni, Fundacja Urszuli Jaworskiej, SM – Walcz o Siebie, Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego (PTSR), Twardziele – prowadzi badanie na temat stwardnienia rozsianego.

https://icomed.quintilesims.com/SM.pg

Bylibyśmy wdzięczni za podzielenie się z nami swoimi doświadczeniami związanymi z chorobą. Celem badania jest opisanie historii chorych na SM, jak również próba stworzenia ścieżki leczenia pacjentów z SM. Raport, który powstanie na podstawie wyników badania, ma stanowić istotny wkład do debaty publicznej na temat sytuacji chorych na SM w Polsce.

Badanie skierowane jest do osób, które chorują na:

1. Rzutowo-remisyjną postać stwardnienia rozsianego lub Klinicznie Izolowany Zespół (CIS)/ pierwsze podejrzenie postaci rzutowo-remisyjnej stwardnienia rozsianego i aktualnie przyjmują lub w przeszłości przyjmowały leki na SM w ramach programu lekowego Ministerstwa Zdrowia. Przed przystąpieniem do badania warto przypomnieć sobie wszystkie stosowane leki i mieć przy sobie ich listę, ponieważ między innymi tego tematu dotyczy kwestionariusz badania.

2. Pierwotnie-postępującą postać stwardnienia rozsianego.
Badanie bardzo szczegółowo podchodzi do kwestii poszczególnych etapów choroby i leczenia, dlatego na wypełnienie ankiety należy przeznaczyć od 40 do 60 minut, gdy historia choroby jest długa.

Udział w badaniu jest możliwy do dnia 19 grudnia 2018 r.

icomed.quintilesims.comSource

Call Now Button