Dziś obchodzimy Światowy Dzień Chorych na Hemofilę. Kilka lat temu prowadziliśm…

📆Dziś obchodzimy Światowy Dzień Chorych na Hemofilę.
➡️Kilka lat temu prowadziliśmy warsztaty dla pacjentów z hemofilią i ich rodzin. W spotkaniach brali udział pacjenci z ciężką postacią hemofilii, dodatkowo powikłaną inhibitorem. ➡️Jest to postać, w której dodatkowo u chorych pojawiają się przeciwciała skierowane przeciwko podawanemu w celach leczniczych czynnikowi krzepnięcia.
✅Podczas warsztatów udało nam się poznać dobrze oczekiwania tej grupy pacjentów. Wiemy, jak konieczne jest dobre zaopiekowanie, rehabilitacja i koordynacja leczenia na różnych jego etapach.
✅Jeśli uda się nam pozyskać fundusze i wsparcie, to możliwość dalszych działań dla pacjentów z hemofilią byłaby dla nas… Więcej