Dzi艣 饾棦饾棿饾椉虂饾椆饾椈饾椉饾椊饾椉饾椆饾榾饾椄饾椂 饾棗饾槆饾椂饾棽饾椈虂 饾棗饾棶饾槃饾棸饾槅 饾棪饾槆饾椊饾椂饾椄饾槀 Od roku 饾煯饾煬饾煭饾煷 liczba potencjalnych dawc贸…

馃搯 Dzi艣 饾棦饾棿饾椉虂饾椆饾椈饾椉饾椊饾椉饾椆饾榾饾椄饾椂 饾棗饾槆饾椂饾棽饾椈虂 饾棗饾棶饾槃饾棸饾槅 饾棪饾槆饾椊饾椂饾椄饾槀鉂わ笍

鉃d roku 饾煯饾煬饾煭饾煷 liczba potencjalnych dawc贸w wzros艂a w Polsce o ponad 饾煴饾煵%! Mimo to, co pi膮ty pacjent nie znajduje odpowiedniego dawcy.

馃搷Przeszczepienie szpiku kostnego jest cz臋sto jedyn膮 metod膮 leczenia dla os贸b z niekt贸rymi nowotworami i chorobami genetycznymi, kt贸re upo艣ledzaj膮 zdolno艣膰 szpiku kostnego do prawid艂owej pracy.

馃搷Zgodnie z polskim prawem, zosta膰 dawc膮 szpiku mo偶e ka偶da zdrowa osoba doros艂a, kt贸ra posiada pe艂n膮 zdolno艣膰 do czynno艣ci prawnych. Istniej膮 jednak pewne przeciwwskazania, takie jak:

馃敻cukrzyca,
馃敻choroby autoimmunologiczne,
馃敻nadci艣nienie t臋tnicze,
馃敻alergia,
馃敻zaka偶enie wirusem HIV,
馃敻choroby nowotworowe,
馃敻przebyty zawa艂 i udar,
馃敻oty艂o艣膰 i niedowaga,
馃敻uzale偶nienie od alkoholu, narkotyk贸w i lek贸w.

鉃hcesz zosta膰 dawc膮? Mo偶esz to zrobi膰 nawet przez Internet w 饾棛饾槀饾椈饾棻饾棶饾棸饾椃饾椂 饾棗饾棡饾棤饾棪:
馃寪https://www.dkms.pl/zarejestruj-sie-teraz 馃挭馃憤

馃敶Przypominamy, 偶e nasza Fundacja nie rejestruje ju偶 nowych os贸b do swojego Banku Dawc贸w Szpiku.馃敶

#szpik #dawcaszpiku #dzie艅dawcyszpiku #zosta艅dawc膮 #dkms #pacjent #pacjenci #fundacjaurszulijaworskiej #zdrowie #zdrowiepubliczne