Obserwuj nas:  

Dyrektor

Dyrektor

Łączy nas pacjent- infolinia eksepercka Rzecznika Praw Pacjenta i orgazniacji pacjentów

6 marca rusza pierwszy dyżur organizacji pozarządowych na Infolinii Rzecznika Praw Pacjenta. W ramach projektu „Łączy nas pacjent” specjaliści z różnych dziedzin, zrzeszeni w największych w Polsce organizacjach pacjentów będą wraz z ekspertami Rzecznika udzielać telefonicznych porad, informacji oraz wsparcia dotyczącego określonych chorób.

Projekt „Łączy nas pacjent” to nowa i bardzo potrzeba inicjatywa. Naszym kluczowym zadaniem jest wsparcie pacjentów w walce z ich problemami zdrowotnymi, w tym pomoc we właściwej realizacji ich praw. Razem z organizacjami pacjentów będziemy mogli działać skuteczniej – powiedział Bartłomiej Chmielowiec, Rzecznik Praw Pacjenta. Eksperci będą wspólnie przekazywać informacje zarówno od strony praktycznej jak i właściwej realizacji praw pacjenta – dodał.

Zaproszenie Rzecznika Praw Pacjenta do udziału w projekcie przyjęli: Fundacja Urszuli Jaworskiej, Polska Koalicja Organizacji Pacjentów Onkologicznych, Onkocafe, Unia Stowarzyszeń Chorych na Łuszczycę i ŁZS Stowarzyszenie na rzecz osób z niedoborem alfa-1 antytrypsyny w Polsce, Polskie Stowarzyszenie Na Rzecz Dzieci Chorych na Padaczkę, Stowarzyszenie Osób z NTM „UroConti”, Fundacja Małgosi Braunek BĄDŹ, STOMAlife. Odkryj stomię Syntonia

Zapraszamy do zapoznania się z grafikiem dyżurów naszych ekspertów!

http://www.rpp.gov.pl/porady-ekspertow-ngo


Source

Call Now Button