„Diagnoza. To czas by działać” Rusza VIII edycja kampanii społecznej „SM -walcz…

📣 „Diagnoza. To czas by działać” Rusza VIII edycja kampanii społecznej „SM -walcz o siebie”! 👍

📌 Tegoroczne motto kampanii zachęca do aktywnej postawy, zwiększania wiedzy na temat swojej choroby, do świadomego zarządzania życiem z SM. Ważne są m.in. projekcja postępu choroby, plany prokreacyjne, czy tolerancja ewentualnych skutków ubocznych.

📌 Wg badań społecznych przeprowadzonych w 2018 (Maison&Partners CAWI, n=358 osób) prawie 70% badanych deklaruje, że decyzja o obecnej terapii została przedyskutowana z lekarzem i podjęta wspólnie z nim. Jest to dobry wynik, biorąc pod uwagę, że w 2016 ponad połowa osób twierdziła, że lekarz zalecił daną terapię i nie rozważano innych opcji. To również kolejny wynik potwierdzający, że relacja pacjent-lekarz powoli przesuwa się w stronę partnerstwa.

www.sm-walczosiebie.pl
www.szkola-motywacji.pl

___________________________________
#kampaniaspołeczna #kampaniasm #SM #stwardnienierozsiane #smwalczosiebie #szkołamotywacji #fundacjaurszulijaworskiej #zdrowie #zdrowiespołeczne #pacjenci #diagnoza #diagnozatoczasbydziałać