Obserwuj nas:  

Audyt społeczny jakości opieki szpitalnej w Polsce – pilotaż

baner_strona_E2860

Od początku września Fundacja Urszuli Jaworskiej rozpoczyna działania na potrzeby projektu E2/860 realizowanego w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Projekt będzie realizowany w kategorii Kontrola Obywatelska i będzie dotyczył audytu pięciu warszawskich szpitali. Audyt zostanie oparty o wyniki ankiet przeprowadzone wśród pacjentów wybranych jednostek. Na podstawie wyników ankiet zostaną opracowane raporty cząstkowe i raport główny. Oraz przygotowane plany naprawcze w wybranych szpitalach.

Mamy nadzieję, że dzięki temu pilotażowemu programowi uda się wdrożyć w praktyce zalecenia programów naprawczych tak by widocznie poprawiła się obsługa i komfort pacjentów w tych wybranych jednostkach. Jednym z założeń projektu jest budowanie postaw społeczeństwa obywatelskiego i przekonanie ludzi o możliwości wpływania na życie publiczne w Polsce.

Na potrzeby realizacji zadania zostanie stworzona odrębna strona internetowa gdzie będziemy informować o realizacji poszczególnych etapów projektu, przedstawiać wyniki i wnioski oraz wszystkie powstałe raporty. Na profilu FB będą Państwo mogli podzielić się z Nami czynnie swoimi uwagami, wątpliwościami czy spostrzeżeniami.

Liczymy na Państwa zaangażowanie. Jesteśmy przekonani, że razem uda nam się zmienić coś w naszej służbie zdrowia na lepsze.

Call Now Button