Szkolenie – Konsultacje społeczne w ochronie zdrowia

W dniu 30.11 br. w Warszawie, w Centrum Dialogu Społecznego Dialog, ul. Limanowskiego 23 odbyło się szkolenie zorganizowane przez Fundację My Pacjenci i Fundację Urszuli Jaworskiej.

Przedmiotem szkolenia było wprowadzenie uczestników do tematu konsultacji społecznych w ochronie zdrowia. Omawiana została rola organizacji pacjenckich w procesie podejmowania decyzji w ochronie zdrowia, czym jest partycypacja, jakie są prawne podstawy konsultacji społecznych. Wykładowcy mówili jak zwiększyć wpływ organizacji pacjenckich na kształtowanie otoczenia prawnego w ochronie zdrowia w Polsce.

Jeden z wykładów poprowadził Kuba Wygnański, Prezes Pracowni Badań i Innowacji Społecznych, wieloletni działacz organizacji pozarządowych, członek Rady Działalności Pożytku Publicznego. Pozostali wykładowcy to eksperci z zakresu prawa w ochronie zdrowia