Warsztaty z cyklu „Wstąp do Akademii WZW C” w Poznaniu

Pierwsze po wakacjach spotkanie z pacjentami z wirusem HCV odbyło się w Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu. Fundacja Urszuli Jaworskiej zorganizowała kolejne bezpłatne warsztaty edukacyjne dla pacjentów z WZW C w ramach projektu Fundacji Urszuli Jaworskiej „Obudź się póki wirus HCV drzemie. Wstęp do Akademii WZW C”.

W warsztatach wzięło udział kilkadziesiąt osób. Pierwszym prelegentem była Pani dr n. med. Iwona Bereszyńska, która w przystępny sposób zaprezentowała wykład na temat faktów i mitów dot. WZW typu C oraz odpowiedziała na liczne pytania uczestników. Do najbardziej interesujących zagadnień należały: czas oczekiwania na terapię, badania monitorujące przebieg leczenia czy macierzyństwo w trakcie i po leczeniu.

Blok psychologiczny poprowadziła Pani dr n. med. Mariola Kosowicz, która podpowiedziała zgromadzonym sposoby radzenia sobie ze strachem i niepewnością jakie niesie za sobą choroba. Jak rozmawiać z bliskimi o chorobie, co robić by jak najlepiej przygotować się na przejście tego trudnego okresu w swoim życiu.