Spotkanie z Maćkiem – Festiwal Gwiazd Międzyzdroje 2013

Już za nami a wraz z nim wspomnienie licznych atrakcji, pięknych spektakli i niezapomnianych wzruszeń. Integralną częścią tegorocznego Festiwalu była aktywność Fundacji Urszuli Jaworskiej. Gwiazdy Festiwalu, polscy aktorzy, a przede wszystkim przyjaciele Maćka Kozłowskiego, odczytali fragmenty książki, napisanej o Nim, przez jego żonę Agnieszkę Kowalską.

Niezwykle emocjonalne spotkanie dopełniła wystawa namalowanych przez Nią obrazów. Przy współpracy z Wydawnictwem Martel zorganizowaliśmy wyjątkową sesję zdjęciową z udziałem Gwiazd oraz Pana Wątroby. Efektem jej będzie edukacyjny kalendarz, który już w przyszłym roku, będzie mógł zawisnąć w Państwa domach. Zapewniliśmy także rozrywkę najmłodszym uczestnikom Festiwalu. Codziennie znani Aktorzy spotykali się z dziećmi przy Alei Gwiazd, gdzie wspólnie czytali bajki. Była to okazja do świetnej zabawy i wygrania książek, które na tą okazję przygotowało dla nas Wydawnictwo Martel

Spotkanie z Maćkiem
Maciej Kozłowski był nie tylko zdolnym aktorem, ale także wyjątkowym mężem i przyjacielem. Jak bardzo wyjątkowym, udowodnili uczestnicy „Spotkania z Maćkiem” – Jego bliscy, wśród których znaleźli się polscy Artyści: Małgorzata Pieńkowska, Ewa Kasprzyk, Katarzyna Zielińska, Emilian Kamiński, Andrzej Nejman, Piotr Zelt, Tomasz Schimscheiner. Grono to spotkało się podczas Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach, aby czytając fragmenty książki „Czas na mnie”, napisanej przez żonę Maćka, wspólnie Go wspomnieć. Nie obyło się bez wzruszeń i łez. Spotkanie to przyciągnęło do Międzynarodowego Domu Kultury, nie tylko bliskich Aktora, ale także rzesze turystów, jego fanów i wielbicieli. Pojawił się również element edukacyjny, związany z WZW C. Nasza fundacja od zeszłego roku prowadzi Kampanię poświęconą właśnie Maćkowi Kozłowskiemu. Urszula Jaworska, na prośbę Agnieszki Kowalskiej, obecna rok temu na odsłonięciu tablicy Maćka w Alei Gwiazd, poprowadziła tegoroczne spotkanie. Pojawili się na nim również: prof. Małgorzata Pawłowska, prof. Waldemar Halota, prof. Mirosław J. Wysocki, prof. Rafał Gierczyński, dr Anita Gębska-Kuczerowska ,którzy odpowiedzieli na pytania związane z WZW C. Goście mieli także przyjemność wziąć udział w wernisażu Agnieszki Kowalskiej, której obrazy w dużej mierze poświęcone są mężowi.

Sesja zdjęciowa
W ramach „Spotkania z Maćkiem” w Międzyzdrojach odbyła się także zorganizowana przez naszą fundację i Wydawnictwo Martel, niezwykła sesja zdjęciowa do edukacyjnego kalendarza na rok 2014, poświęconego Maćkowi Kozłowskiemu. W sesji udział wzięli jego bliscy i przyjaciele: Agnieszka Kowalska, Małgorzata Pieńkowska, Ewa Kasprzyk, Paweł Małaszyński, Andrzej Nejman, Emilian Kamiński i Olaf Lubaszenko, a dołączą do nich już wkrótce Justyna Sieńczyłło, Wojciech Malajkat, Zbigniew Zamachowski , Daniel Olbrychski oraz Piotr Zelt. Podczas zdjęć dużo się działo, okazało się bowiem, że każdy z miał trochę inny pomysł do zadania aktorskiego z udziałem Pana Wątroby. Aby przekonać się jaki, musicie zaczekać jeszcze parę miesięcy, ale już możemy zdradzić, że stałym gościem na każdym zdjęciu jest Pan Wątroba. To właśnie na pytanie „ Kim chcesz być dla swojej wątroby?” będzie mógł sobie odpowiedzieć, posiadacz tego kalendarza.

Czytanie bajek
Razem z Wydawnictwem Martel postaraliśmy się aby również najmłodsi uczestnicy Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach świetnie się bawili. Chcieliśmy aby ta zabawa była rozwijającą, ale również atrakcyjna, dlatego zwróciliśmy się z prośbą do Gwiazd Festiwalu o wzięcie w niej udziału. Stanęły one na wysokości zadania, codziennie dwoje artystów, spotykało się o godzinie 11 z dziećmi, wspólnie czytając książki. Do zabawy przyłączyli się: Anna Dereszowska i Tomasz Schimscheiner, Weronika Książkiewicz z Przemysławem Cypryańskim oraz Małgorzata Pieńkowska z Markiem Włodarczykiem. Dzieci podczas konkursów wymyślonych przez ich Idoli, mogły wygrać książki dostarczone przez Wydawnictwo Martel, takie jak: 100 Bajek Naszego Dzieciństwa, Piosenki Naszego Dzieciństwa, ALFABECIAKI – Wesoła Rodzinka od A do Z i wiele innych. Bajek ze wszystkimi słuchał także Pan Wątroba. Nagrody cieszyły się ogromnym powodzeniem

Uroczystość odciśnięcia dłoni na Alei Gwiazd
Nasza fundacja i Wydawnictwo Martel zostały zaproszone przez Dyrekcję Festiwalu na uroczystość odciśnięcia dłoni przez wybitnych Artystów na Alei Gwiazd. W organizacji wydarzenia czynny udział wzięła Urszula Jaworska. Pamiątkę w postaci dłoni w Międzyzdrojach w tym roku zostawili: Hanna Banaszek, Emilian Kamiński, Ewa Kasprzyk, Joanna Kurowska, Edward Linde – Lubaszenko, Marta Lipińska, Janusz Morgenstern, Antoni Pawlicki, Magdalena Różczka, Jerzy Stanowski, Jan Wieczorkowski, Jan Wołek, Maciej Zakościelny, Janusz Zaorski.ZOBACZ. Następnie odbyła się uroczysta gala z udziałem Gwiazd przybyłych do Międzyzdrojów oraz Organizatorów Festiwalu.
Podziękowania za Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach
Fundacja Urszuli Jaworskiej chciałaby złożyć wyrazy szczerej wdzięczności oraz gratulacje wszystkim Organizatorom Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach. Szczególne podziękowania chcielibyśmy skierować do Pani Jadwigi Bober – Dyrektora Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach oraz Pana Olafa Lubaszenki – Dyrektora Artystycznego Festiwalu. Praca z tak wyjątkowymi Osobami i tym samym możliwość przyczynienia się do powstania niesamowitego wydarzenia jakim bez wątpienia jest Festiwal, było dla nas prawdziwą przyjemnością. Już nie możemy się doczekać następnej edycji za rok !!!