Sesja naukowa dla pacjentów z SM podczas Targów Neurorehabilitacji w Łodzi

Podczas 3-dniowych targów Neurorehabilitacyjnych w Łodzi Fundacja zorganizowała sesję naukową dla pacjentów SM. W trakcie obrad pacjenci mogli wysłuchać interesującego wykładu prof. Anny Członkowskiej –  Kierownika II Kliniki Neurologii Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie – dotyczącego stwardnienia rozsianego. Pani Profesor w bardzo przystępny sposób opowiedział pacjentom o ich chorobie, najnowszych trendach w leczeniu i rehabilitacji. Swoje wystąpienia na sesji mieli również Prof. Józef Opara – kierownik Katedry i Zakładu Fizjoterapii Układu Nerwowego i Narządu Ruchu AWF w Katowicach.

Po wystąpieniach czołowych postaci polskiej neurorehabilitacji,  przyszedł czas na prelekcje pacjentów.Trudne pytania o system, leczenie i rehabilitacje w SM stawiał Pan Rafał Szymczak. Malina Wieczorek opowiedziała o 4 już odsłonie kampanii społecznej „SM-Walcz o Siebie”. Po części plenarnej przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia i zwiedzanie targów gdzie również mieliśmy swoje stanowisko z symulatorem SM. Wieczorem wszyscy zjedliśmy uroczystą kolację. Dziękujemy ekspertom za poświęcenie swojego cennego czasu, a pacjentom za tak liczne przybycie.