Proste badanie ratujące życie – morfologia!

Pod takim hasałem rozpoczęła się wspólna akcja Redakcji medonet.pl i Fundacji Urszuli Jaworskiej. Akcja ma na celu zwiększenie świadomości wykonywania morfologii. To proste i tanie badanie pozwala wykryć wiele poważnych schorzeń.

Na stronie www.medonet.pl powstał specjalny serwis oraz dostępna jest aplikacja interaktywna dla użytkowników związana z tym tematem. Zawarte w serwisie treści mają na celu edukować i informować, jak wiele korzyści dla zdrowia może przynieść wykonywanie tego badania przynajmniej raz w roku.

Chcemy uświadomić i przekonać naszych użytkowników, że to proste badanie jakim jest morfologia – pozwala wykryć wiele chorób w odpowiednim czasie. Pokazujemy historię osób, które dzięki profilaktycznemu badaniu w porę wykryły białaczkę, czy inne poważne choroby. Warto poznać ich historię i przekonać się, że nie trzeba skomplikowanych badań, aby dać sobie szansę na zdrowe życie. – mówi Edyta Figurny Puchalska z medonet.pl

Serwis specjalny zawiera także aplikację interaktywną dla użytkowników. W prosty, przystępny dla internauty sposób przekazuje najważniejszą wiedzę o tym badaniu, a także zawiera quiz sprawdzający, co użytkownicy wiedzą na temat badań krwi.

morfologia-medonet

Morfologia uratowała mi życie, to dzięki niej, w początkowym etapie 1994 roku wykryto u mnie przewlekłą białaczkę szpikową. Szybko podjęte leczenie, przeczep szpiku od dawcy niespokrewnionego sprawiło, że wszystko skończyło się dobrze. Ale moje życie się odmieniło, przez ponad 18 tak edukuję Społeczeństwo, żeby zwracano uwagę na to co ‘mówi’ organizm. Warto się zatrzymać i sprawdzić, czy to nie jest coś poważnego. Takim pierwszym, ważnym badaniem diagnostycznym jest morfologia z rozmazem, OB i badanie moczu. Te badania dają wstępny obraz dlaczego nasz organizm woła o pomoc. – mówi Urszula Jaworska, Partner Merytoryczny akcji.

Warto podkreślić, że akcję swoim Patronatem objął Minister Zdrowia oraz: Rzecznik Praw Obywatelskich, Rzecznik Praw Pacjenta, Państwowa Inspekcja Sanitarna, Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego, Fundacja Higieja.

Pod tym adresem możecie sprawdzić swoją wiedzę na temat morfologii: SPRAWDŹ SWOJA WIEDZĘ

Przeczytaj też kilka ciekawych artykułów dotyczących tej tematyki zapraszamy

Nietypowe oblicze typowej choroby

Zbadany, zbawiony, nie zatopiony