Pierwsze warsztaty dla pacjentów z SM

W czwartek 22 Listopada Fundacja Urszuli Jaworskiej zorganizowała pierwsze warsztaty dla chorych na Stwardnienie Rozsiane. Spotkanie odbyło się w Łodzi na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego.

Warsztaty miały na celu podniesienie świadomości Pacjentów i ich rodzin na temat Stwardnienia Rozsianego. Uświadomienie, że diagnoza w dzisiejszych czasach przy dobrze prowadzonym leczeniu nie musi się skończyć niepełnosprawnością.Udzielenie Pacjentom oraz ich bliskim wsparcia psychologicznego, pokazanie jak radzić sobie z tą przewlekłą chorobą.

Swoją obecnością zaszczycili nas:
Prof. dr hab. med. Krzysztof Selmaj – neurolog, kierownik Kliniki i Katedry
Neurologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, dr n.med. Agata Walczak, Pani Pielęgniarka Dorota Ewiak, psycholog Iwona Karlińska oraz Mariola Kosowicz – Kierownik Zakładu Psychoonkologii przy Centrum Onkologii w Warszawie.