Koszty pośrednie stwardnienia rozsianego w Polsce – perspektywa pacjenta i jego rodziny

Szanowni Państwo,

Instytut Zarządzania w Ochronie Uczelni Łazarskiego oraz Fundacja Urszuli Jaworskiej kontynuując prace nad poprawą stanu opieki nad pacjentami z SM w Polsce, w szczególności poszukując nowych rozwiązań, które uczynią ją bardziej kompleksową i skoordynowaną prowadzi badania, których celem jest poznanie kosztów pośrednich stwardnienia rozsianego w Polsce.
Zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o wzięcie udziału w anonimowej ankiecie i odpowiedzi na kilkanaście pytań, dotyczących kosztów jakie ponoszą pacjenci ze stwardnieniem rozsianym oraz ich rodziny. Na tej podstawie będziemy w stanie pokazać regulatorom systemu ochrony zdrowia, że koszty SM to nie tylko wydatki NFZ, ale także ogromne koszty ponoszone przez pacjentów i ich bliskich, którzy towarzyszą im w chorobie. Wiedza nt. łącznych kosztów choroby w wielu krajach jest podstawą do zmiany organizacji opieki i innej efektywniejszej alokacji środków finansowych.

LINK DO ANKIETY

Państwa głos jest dla nas niezmiernie cenny.

W razie gdyby Państwo mieli dodatkowe pytania prosimy o kontakt:

Fundacja Urszuli Jaworskiej
Międzynarodowa 61