Chorzy też mogą być „Zwyczajnie Aktywni” na rynku pracy

Sukces zawodowy dla każdego z nas znaczy coś innego, ale wszyscy chcemy mieć szansę go zrealizować. Dla chorych na autoimmunologiczne choroby zapalne bycie zwyczajnie aktywnymi w pracy to już sukces. Aby wesprzeć ich w staraniach o realizację zawodowych planów powstał konkurs o grant „Zwyczajnie Aktywni”. Organizatorzy zapraszają organizacje pacjentów do składania projektów konkursowych od 10 czerwca do 10 września 2013 roku.

Autoimmunologiczne choroby zapalne często dotykają ludzi młodych z wielkimi chęciami i świetnymi pomysłami na Życie, a których blokują w ich realizacji codzienne dolegliwości związane z chorobą – częste wizyty w toalecie, nieestetyczny wygląd skóry, czy długotrwałe bóle stawów. Dzięki odpowiedniemu wsparciu mogą je przezwyciężyć i być zwyczajnie aktywni w pracy. A jak wynika z relacji samych zainteresowanych szczególnie, na takie wsparcie, czekają pacjenci z autoimmunologicznymi chorobami zapalnymi z obszarów: gastroenterologicznego, reumatologicznego i dermatologicznego. Do nich właśnie organizatorzy – Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej, Fundacja Urszuli Jaworskiej, Polskie Amazonki Ruch Społeczny oraz firma AbbVie Polska, która ufundowała granty dla zwycięzców – kierują zaproszenie do udziału w Konkursie „Zwyczajnie Aktywni”.

Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu projektu działań dla chorych, dzięki którym będzie możliwa ich aktywizacja zawodowa, która wpłynie na poprawę jakości ich życia i pomoże utrzymać dotychczasową zwyczajną aktywność w pracy. Projekty będzie oceniać Kapituła Konkursu złożona z przedstawicieli instytucji oraz organizacji (partnerów i patronów konkursu) związanych z działaniami na rzecz pacjentów, ale również mającymi wiedzę i przygotowanie, a nierzadko osobiste doświadczenie, w składaniu i ocenie wniosków grantowych. Projekty można zgłaszać od 10 czerwca do 10 września 2013 roku w Biurze Konkursu „Zwyczajnie Aktywni”, przy ul Paryskiej 23a oraz drogą mailową :

konkurs@zwyczajnieaktywni.pl. Regulamin konkursu, formularz zgłoszeniowy i umowa grantowa są dostępne na stronie www.zwyczajnieaktywni.pl
Wszelkich informacji udziela:

Biuro Konkursu „Zwyczajnie Aktywni”

ul. Paryska 23A

03-945 Warszawa tel: 22 616 41 44 wew. 35