Wyjazd do Turcji

8 Międzynarodowy Tydzień poświęcony
Dzieciom Chorym na Białaczkę.
30 Maj – 5 Czerwiec, 2009

Dzieci chore na białaczkę z całego świata spotkały się w Turcji w dniach 30 maja a 5 czerwca 2009.

LOSEV- Fundacja dla dzieci chorych na białaczkę organizuje od 8 lat Międzynarodowy Tydzień poświęcony Dzieciom z białaczką ( IWCL – The International Week for Children with Leukemia) aby wzbogacić życie zarówno dzieci jak i ich matek których dzieciństwo zostało zdominowane tą choroba, zwłaszcza białaczką.

Fundacja ma siedzibę w Ankarze, Turcja. Każdego roku rozszerza jednak swoja działalność z okazji IWCL aby zaprosić dzieci chore na białaczkę z 30 rożnych krajów. Tego roku 8-my Międzynarodowy Tydzień poświęcony Dzieciom z białaczką będzie się odbywał pomiędzy 30 maja i 5 czerwca 2009; 3 dni spędzone w Ankarze oraz 4 dni w pięknym mieście u wybrzeży morza śródziemnego – Antalyii. W trakcie pobytu przewidziane są wycieczki krajoznawcze, festiwale, gry i pływanie. Zaplanowane są również warsztaty dla matek w trakcie których będę się one mogły wymienić doświadczeniami.
Nasza organizacja również uczestniczyla w tym wydarzeniu

“ To jest ich prawo do uśmiechu “

Poprzez współpracę z NGO’s szpitalem dziecięcym i organizacjami ogólnoświatowymi, LOSEV ma nadzieje zgromadzić tak wiele dzieci jak to możliwe, które będą mogły brać udział w tym wydarzeniu dającym im chwile wytchnienia od uciążliwej terapii której są poddawana oraz spowodować uśmiech na ich twarzach. Co może być ważniejsze niż dziecięcy uśmiech? Kilka wrażeń z poprzednich lat. Japonia – w Japonii nie jest łatwo być pacjentem chory na białaczkę. Świadomość ludzi jest niewielka o tej chorobie. Co więcej, w Kabuki (międzynarodowym teatrze japońskim) postacie grające chorych na białaczkę zawsze umierają.

Po spotkaniu z Fundacja LOSEV, nasza rodzina zaczęła pracować nad poszerzeniem świadomości wśród ludzi kręcąc film dokumentalny.

Liban – chciałbym wyrazić swoja wdzięczność dla LOSEV, że umożliwia dzieciom z rożnych części świata powiedzieć razem TAK dla ŻYCIA i umożliwia skompensować czas, który straciły podczas odbywania terapii.

Węgry – mieliśmy wiele niezapomnianych doświadczeń, mogliśmy spotkać ludzi, którzy naprawdę dawali z siebie wszystko aby spowodować uśmiech na tych chorych dziecięcych twarzach i zamieniali strach w nadzieje w tych małych dziecięcych sercach.

Izrael – wszyscy wiemy co to jest szczęście, smutek, dawca życie i kiedy matka walczy o życie dziecka. Jesteśmy wszyscy tacy sami. Kiedy spotkałem tę grupę, na prawdę zrozumiałem: człowieczeństwo ponad podziałami, to jest takie namacalne!

Polska- Jesteśmy bardzo szczęśliwe że dzięki tak wspaniałym osobom jak Pani-Pani Urszulo, nasz wyjazd doszedł do skutku, przeżyłyśmy wspaniałe i niezapomniane chwile a mamy świadomość że nam samym ciężko było by taki zagraniczny wyjazd zorganizować, tym bardziej że i tutaj u nas i tam w Turcji wszystko, naprawdę wszystko było dopięte na ostatni guzik, ponadto niesamowicie ciepła i przyjemna atmosfera, bardzo miłe i przyjemne osoby spotykane na każdym kroku, po prostu coś wspaniałego.

LOSEV – Fundacja poświęcona dzieciom chorym na białaczkę jest fundacja non-profit z siedziba w Turcji założona w 1998 roku. Każdego roku u ok. 160,000 dzieci na całym świecie zostaje rozpoznany rak.
Tłumaczenie, Anna Kordaszewska